Відбулось відкриття прихистку ТеТе!

25/11/2023/

Із офіційного прес-анонсу:

 

Цих вихідних відбулось відкриття гірського прихистку. Ця оселя із вільним безоплатним доступом, поруч з туристичним маршрутом 504 на південному схилі г. Параска, також стане захистом від вітру та дощу.

Проєкт присвячуємо загиблому на війні пластунові Тарасу Гаврилишину. 

 

Оселя розділена на три частини: 

1- тераса перед входом: із чарівним краєвидом на Боржаву, Тростян; 

2 - приміщення для туристів: з триярусними лежаками, розрахованими на 8 осіб; 

3 - службове приміщення лісників: з двоярусними лежаками, розрахованими на 3 особи, і окремим входом. Якщо розміститить на підлозі, то у притулку можуть перебувати 15-16 людей. Всі конструкції спроєктовані з обрізних струганих дощок, покриття - металопрофіль. 

 

За словами координаторки проєкту Юлії Гвоздович, зведенням цієї оселі вшановуємо памʼять пластуна Тараса Гаврилишина, який належав до пластового куреня "Чорноморці". Він загинув 1 листопада 2022 року на підступах до Херсону. 

"Понад усе Тарас любив мандри, море та гори. Також був провідним інструктором Пласту із астрономії та морської навігації, членом екіпажу козацької “Чайки”. Найбільшою мрією та останнім проханням пластуна, яке він озвучував побратимам, було спорудження колиби біля гори Параска”.

 

Задля втілення цієї ідеї кошти збирали серед волонтерів, активістів, проводили благодійні розпродажі. Значну частину вартості покрили пластуни з діаспори, зокрема, США, а також родина Тараса.На реалізацію проєкту не використали жодної гривні ані з місцевого, ані з державного бюджету. 

 

 Будівництво було ускладнене тим, що відбувалось на схилі гори, куди немає прямого доїзду, то ж майстрам доводилось щодня виходити до об'єкту пішки. Доставка матеріалів також потребувала чималих зусиль.  

 

Туристичний прихисток після відкриття передадуть на баланс Національного парку “Сколівські бескиди” для подальшого догляду та експлуатації у рекреаційних цілях. 

 

Особливість прихистку - він перший на Львівщині з числа майбутньої мережі подібних, які формуватимуть концепцію “Парк темного неба”. Над ним працюють друзі Тараса та члени Львівського астрономічного товариства. У рамках проєкту до дня народження Тараса (20 квітня) хочуть також закупити мобільний телескоп та інші речі для організації астрономічних спостережень. Тут планують проводити періодичні астрокемпи та пленери, міжнародні заходи, а також розвивати астрономію у місцевих школах. Окрім цього, це перший туристичний прихисток на Львівщині, збудований пластунами. 

 

Контакти

Маєте ще ідеї або потребуєте більше інформації - звертайтесь:

 

Координаторка проекту - пл.сен. Юлія Гвоздович, ЧХ

julia.hvozdovych@gmail.com

+38 (093) 46-251-46

 

Морське пластування в Україні: 

facebookinstagram